Koniec z linią Magista - Nike prezentuje linię PhantomVSN!

Koniec z linią Magista - Nike prezentuje linię PhantomVSN!

 

Linia Magista nie okazała się kiepską serią, jednak ostatecznie można uznać ją za najmniej popularną spośród wszystkich linii produkowanych przez Nike nawet mimo wybitnych występów jej reprezentantów w osobach Kevina De Bruyne czy Christiana Eriksena. Amerykanie postanowili, że czas na zmiany, a efektem ich działań jest zawieszenie produkcji Magisty i zastąpienie jej całkowicie nowym modelem. Panie i Panowie, przed Wami Nike PhantomVSN - rewolucyjne buty piłkarskie, które już niebawem wyruszą na podbój światowych boisk!

 

Pierwsze wrażenie? Nowa linia od Nike to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy i ciężko porównać je do innych modeli, więc uznajmy po prostu, że są one wyjątkowe. Nie są ani ładne, ani brzydkie - można powiedzieć, że ich design jest niezwykle nowoczesny. Wygląd to jednak nie wszystko, dlatego zaczynamy wyliczankę i patrzymy w stronę nowych rozwiązań technologicznych. Głowną nowością PhantomVSN jest znajdujący się wewnątrz buta materiał Quadfit, który w perfekcyjny sposób dopasowuje się do każdego rodzaju stopy i daje poczucie maksymalnej wolności. Quadfit bardzo ściśle przylega do nogi, jednak nie uciska jej i jest elastyczny oraz odporny na odkształcenia, co daje absolutnie wyjątkową wygodę i swobodę podczas ruchów na murawie.

 

Nike w swoim najnowszym produkcie zastosowało także system Ghost Lace, czyli pełne zakrycie sznurowadeł pod drugą warstwą materiału Flyknit. Amerykanie mogli oczywiscie pójść drogą adidasa i zaproponować korki całkowicie pozbawione wiązań, jednak po konsultacjach z zakontraktowanymi piłkarzami pozostawili je po to, aby dać swoim piłkarzom pełną swobodę w dowolnym dopasowaniu buta do stopy. Całość cholewki modelu PhantomVSN wykonano z bardzo lekkiego i elastycznego Flyknitu, który uzupełniono o specjalną trójwymiarową teksturę - rozwiązanie to daje nie tylko swobodę ruchów, ale także znacznie lepszą kontrolę nad piłką w każdej sytuacji. Nowością jest także poprawiony sposób rozmieszczenia kołków na podeszwie - obecne rozwiązanie ma dawać jeszcze większe możliwości w zakresie zwrotności i przyspieszenia, co pozwoli lepiej kontrolować boiskowe wydarzenia.

 

 

Kogo zobaczymy w butach z najnowszej linii Nike PhantomVSN? Piłkarzami, którzy już teraz promują ten model są Philippe Coutinho z Barcelony, Kevin De Bruyne z Manchesteru City oraz Leon Goretzka, nowy pomocnik Bayernu Monachium.